SIGHT - MS Praha potkává MS El Paso

8.03.2018 10:15, autor: Tomáš Nováček
Přijde senzibil, kněz a válečný veterán do baru a… ne, to není vtip, to je čtvrtletní setkání Mensy El Paso v Texasu!

SIGHT Prague

20.10.2017 18:25, autor: Melanie Peters
How Mensan from Gemany came to Prague.

SIGHT Norsko

20.10.2017 18:18, autor: Filip Oplt, redakčně kráceno
Jistě už jste někdy slyšeli o možnosti sehnat levné letenky, pokud si je zařídíte v dostatečném předstihu. Já jsem letos na jaře narazil na zpáteční letenku z polských Katowic do norského Sandefjordu (asi 90 km jižně od Osla) v přepočtu přibližně za pět set korun, a tak jsem si řekl, že by to po maturitě nemusel být špatný výlet.

SIGHT Japonsko

20.10.2017 18:11, autor: Michal Schulz
O programu SIGHT jsem se dozvěděl zhruba před sedmi lety, jen chvíli po mém vstupu do Mensy ČR. Hned od začátku mi právě SIGHT přišel jako jeden z nejlepších benefitů členství, a proto jsem o něm se zaujetím často vyprávěl i svým známým.

Bonjour, Mensa CAZ

12.04.2017 23:04, autor: Hana Kotinová
Po mnoha letech, kdy jsem zvažovala účast na Mezinárodním festivalu her v Cannes, se mi to v únoru 2017 konečně povedlo. Přispěla k tomu i Mensa a její mezinárodní síť SIGHT.

Milá návštěva

13.10.2016 22:57, autor: Kristýna Mothejzíková
Zajímavý pohled na jednu mensovní návštěvu z Německa z očí jak hosta, tak hostitele.

Mensa v Malajsii

13.10.2016 22:51, autor: Z originálu časopisu Triple M Issue One 2016 přeložila z angličtiny Jana Tomaštíková
Organizace Mensa, která sdružuje lidi s vysokým IQ, je rozšířena do každého koutu světa. Stejně jako Česká republika mají i ostatní státy svůj mensovní časopis. Napadlo vás někdy, jaké články bychom si mohli přečíst v časopise Mensy v Malajsii? Tak tady jsou!

LEAP 2015

9.08.2015 10:59, autor: Hana Kalusová, redakčně upraveno
LEAP (Leadership Exchange Ambassador Program) je program Mensy International, který vznikl v roce 2010. Program každoročně umožňuje vybraným zájemcům prezentovat jejich mensovní projekty na dvou ze tří mezinárodních setkání Mensy (americké, evropské, asijské).

Postřehy ze španělské návštěvy

9.08.2015 10:49, autor: Jitka Nováková, redakčně upraveno
Jaká je Česká republika očima španělského Mensana?

Reportáž ze setkání americké Mensy

9.08.2015 10:41, autor: Hana Kalusová
Letos jsem se díky účasti v LEAP programu Mensy International dostala na setkání Mensy US, které se konalo 1.–5. července v Louisville v Kentucky. Na setkání jsem jela sama, nebyl zde nikdo jiný z Česka ani ze Slovenska, a tak jsem mohla nerušeně a plnými doušky nasávat atmosféru této obří akce. A musím říct, bylo to super a sama jsem vlastně nebyla snad ani chvilku.

Zkušenosti s programem SIGHT

10.02.2015 19:28, autor: Z originálu SIGHT – a Member’s Experiences, Gwen Korinek, Mensa World Journal únor 2015 přeložila Zuzana Poláková
Z Vašeho gauče se ozývá divné chrápání, navštěvujete ve svém městě místa, kde jste nikdy předtím nebyli, protože jste kolem nich vždy jen prošli… Zdá se Vám to povědomé? Vítejte v programu SIGHT.

SIGHT

9.02.2014 20:21, autor: Zuzana Poláková, SIGHT koordinátorka
SIGHT (z anglického Service for Information, Guidance and Hospitality to Travellers) je mezinárodní aktivita Mensy, jejímž cílem je umožnit setkávání a seznamování se s mensany z celého světa. Do České republiky přijeli v roce 2013 mensané z různých zajímavých zemí. Většina hostů míří do Prahy, ale není to vždy pravidlem.

Culture in Cowtown

18.08.2013 08:55, autor: Petr Mazal
Pod tímto názvem probíhalo od 3. 7. do 7. 7. v Texasu v městě Fort Worth setkání americké Mensy. Registrací na setkání prošlo kolem 1670 účastníků; většina (98 – 99 %) ze Spojených států, zbytek jsme tvořili my ostatní. Já jsem se setkání účastnil spolu s pěti kolegy z Kanady, Jižní Afriky, Nového Zélandu a Austrálie jako člen programu LEAP – Leadership Exchange Ambassador Program.

Cestovatelka z Hongkongu zavítala do Brna 14. 5. 2013

18.06.2013 01:28, autor: Tomáš Sedláček
Po několika dnech pokračujících dešťů se protrhly mraky. Na jižní Moravě takovou průtrž nepamatujeme minimálně od poslední zimy. Hned jak to skončilo, přijela na návštěvu slečna Fang ze Zvláštní správní oblasti Čínské lidové republiky Hongkong. Tak zní oficiální název.

LEAP 2013

18.06.2013 01:18, autor: Petr Mazal
Již několikátým rokem probíhá mensovní projekt LEAP – Leadership Exchange Ambassadors Program. Jeho účelem je rozvoj, mezinárodní výměna zkušeností a užší navázání mezinárodních vztahů.

SIGHT

12.01.2013 00:09, autor: Zuzana Poláková
SIGHT je mezinárodní aktivita Mensy, jejímž cílem je monžost setkání a seznámení s mensany z celého světa.

Návštěva z Los Angeles

11.01.2013 23:51, autor: Jitka Nováková, Eva Marie Tobiášová
V září přijel na návštěvu do Prahy Ron Caspi, mensan z Los Angeles, a projevil zájem setkat se s někým z české Mensy.

Návštěva z Floridy

12.08.2012 00:07, autor: Veronika Dušková
Koncem dubna jsem si tak procházela mensovní maily a narazila jsem na jeden od SIGHT. Jedna Američanka sháněla ubytování v Praze na pár dní. To mi nasadilo brouka do hlavy. Proč to nezkusit? Sama velice ráda cestuji a často řeším podobný problém s ubytováním. A navíc… nikdy jsem neměla odvahu se zapojit do mensovních akcí, tak proč s tím nezačít právě teď?

Zkušenosti se SIGHT v Austrálii

1.04.2012 03:12, autor: Jana Štefaniková
Během mého několikaměsíčního pobytu v Austrálii jsem měla možnost poznat celou řadu mensanek a mensanů prostřednictvím služby SIGHT.

SIGHT– statistika za rok 2011

24.12.2011 01:09, autor: Zuzana Poláková
SIGHT (z anglického Service for Information, Guidance and Hospitality to Travellers) je mezinárodní aktivita Mensy, jejímž cílem je možnost setkání a seznámení se s mensany z celého světa. Informace o SIGHT najdete na webu www.mensa.cz v časti o Mense. Tam je obecný popis programu, zkušenosti českých mensanů i rady hostitelům a hostům. Další články a zkušenosti českých mensanů jsou zveřejňovány v našem časopise.
Počet položek: 34položek na stránku: 1 2 > >|
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 6/2022 (prosinec) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 6/2022
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .