Jak se organizuje mensovní setkání pro 2 000 lidí

9.09.2011 18:41, autor: Tomáš Kubeš
V časopise Mensa 4/2010 (srpen) jsem se na straně 56 podělil o své zkušenosti ze setkání americké Mensy. Jak se však taková ohromná akce organizuje?

Výroční setkání Mensy Německo 

4.06.2011 12:25, autor: Tomáš Kubeš
Naši západní sousedé se mohou chlubit druhým největším výročním setkání Mensy na světě! Impozantní město, nepřeberné množství různých exkurzí a samozřejmě německá kuchyně. To vše a mnoho dalšího okusil Tomáš Kubeš, který se této akce zúčastnil!

Zamyšlení nad smyslem programu SIGHT

4.11.2010 15:42, autor: Tomáš Kubeš
"SIGHT je mezinárodní aktivita Mensy, díky které jsou poskytovány informace a kontakty na mensany v zahraničí s možností levného nebo bezplatného ubytování, popř. dalších služeb."(mensa.cz) Je však možnost výhodného přespání prioritní vlastností tohoto programu? Nejsou právě tyto "další služby" jádrem SIGHTu a tím, proč ho stojí za to využít...? Se svým názorem a zkušenostmi více Tomáš Kubeš.

Výroční setkání severoamerické Mensy v Detroitu

4.09.2010 12:40, autor: Tomáš Kubeš
Mensa USA je se svými více než 50 000 členy největší národní Mensou na světě. Od svého založení v roce 1960 pořádá každoročně výroční setkání. V následujícím článku bych Vám rád přiblížil, jak to vypadá, když se na jednom místě setká 2 000 mensanů.

Novinky z programu SIGHT

1.10.2009 00:57, autor: Zuzana Poláková, Martina Krosesková (sight@mensa.cz)
Krátké zprávy o aktuálních SIGHT aktivitách: Zapojte se do programu SIGHT, Zpráva pro cestovatele do Velké Británie a Itálie, Osobní zkušenost se SIGHT.

Eugenio

5.03.2009 19:48, autor: Jana Votrubcová
Byl pátek odpoledne. Těšila jsem se, že za chvilku vypnu počítač a za tři hodiny dorazím domů do Plzně a budu mít po dlouhé době téměř volný víkend. Avšak v poslední chvíli před odchodem jsem si ve své emailové schránce přečetla mail od Zuzky Polákové, naší SIGHT zpravodajky.

SIGHT v ČR – statistika za rok 2008

5.03.2009 19:17
Statistika nuda je, má však cenné údaje... V rámci programu SIGHT ČR navštívilo 9 zahraničních mensanů a vycestovalo 6 Čechů.

Návštěva z Mensy Německo

5.03.2009 19:02, autor: Jana Hesová, jana.hesova@mensa.cz
Toto není článek popisující typické fungování SIGHT, tedy možnost, jak se díky Mense dostat do různých zemí, či jak hostit člena jiné Mensy, ale vyprávění, jak díky Mense můžete získat přátele po celém světě.

Se SIGHTem do světa ...

4.03.2009 21:54, autor: Jana Štefaniková
… tedy prozatím do Evropy. Ale možná od začátku: Rozhodnutí, zda využít možností SIGHT, bylo pro mě jako nadšenou cestovatelku záležitostí okamžiku. A zkušenosti vnímám určitě pozitivně!

IBD 2008 (neoficiální verze)

18.11.2008 22:55, autor: Alena Novotná, Jana Hesová
Letošní IBD se konalo na začátkem října v italském San Martino al Cimino sto kilometrů od Říma. Nemusí však jít pouze o samotná jednání a probírání vážných témat...

Zasedání IBD Mensy International 2008 v Itálii

18.11.2008 22:41, autor: Tomáš Blumenstein
Na samém počátku října se v San Martino al Cimino v Itálii (100 km od Říma) konalo IBD (International Board of Directors). Oproti loňskému roku doznal program IBD několika veskrze pozitivních změn...

Pokračující zkušenosti se SIGHT

1.08.2008 16:57, autor: Darth Zira, Darth.Zira@email.cz, sight@mensa.cz
Prahu navštívil na skok viceprezident norské Mensy Einar Loennnechen Feiring, návštěvníci z USA Bill a Norma poslali pár velmi milých řádků a nová členka Mensy ČR Jana Štefániková projevila zájem spolupracovat se SIGHT jako možná hostitelka.

Má návštěva v Praze

1.08.2008 14:10, autor: Ami Wright, ami@amiwright.com
Zkušenosti Američanky s návštěvou Prahy přes SIGHT

Jak si žije Valencie

29.01.2012 22:38, autor: Mirek Jindřišek
Před dvěma lety nám s přítelkyní přestaly stačit týdení zimní zájezdy do teplých krajin, proto jsme se rozhodli odstěhovat natrvalo.
Počet položek: 34položek na stránku: |< < 1 2
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 5/2022 (říjen) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 5/2022
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .