Cestovatelka z Hongkongu zavítala do Brna 14. 5. 2013

Po několika dnech pokračujících dešťů se protrhly mraky. Na jižní Moravě takovou průtrž nepamatujeme minimálně od poslední zimy. Hned jak to skončilo, přijela na návštěvu slečna Fang ze Zvláštní správní oblasti Čínské lidové republiky Hongkong. Tak zní oficiální název.

Petrov z úpatí Špilberku, zdroj: Wikimedia,  Josef Plch

Na začátek naší cesty jsme se vydali ke kostelu Petrov. Prohlédli jsme si kostel. Pak jsme šli na hrad Špilas a návštěva mi na sebe práskla, že má ráda architekturu, zejména kostely. Mnoho jejích přátel ve Zvláštní správní oblasti Čínské lidové republiky Hongkongu je křesťany. Vedl jsem tedy dále naše kroky do dalších dvou kostelů a návštěvě se tam líbilo. Pak jsme se na její přání rozdělili a zbytek večera strávila Fang sólo prohlídkou města, byla např. fotit hlavní vlakové nádraží, které na ni udělalo dojem.

Fang studuje marketing a byla tak již např. na Středním východě, dále ovládá čtyři jazyky. Svůj a angličtinu, japonštinu a korejštinu. Ve své zemi se ráda schází s mensany a hraje deskové hry. Je mi líto, že jsem ji nemohl vzít na setkání Mensy v našem městě, kde se také takovéto hry hrají. Minulo se pouze o týden.

Další kroky cestovatelky směřují snad do Prahy a určitě do Polska. Jelikož Polsko znám lépe než své boty, dovolil jsem si ji inspirovat devíti polskými městy, která na mě udělala dojem svou architekturou.

Návštěva byla v Brně dva dny, tak jsem jí poskytl také přespání. Druhý den ráno jsme se rozloučili, já šel do práce a tiše „záviděl“ mladým studentům jejich svobodný cestovatelský život. :-)

Autor: Tomáš Sedláček
Sdílet
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 5/2022 (říjen) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 5/2022
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .