LEAP 2013

Již několikátým rokem probíhá mensovní projekt LEAP – Leadership Exchange Ambassadors Program. Jeho účelem je rozvoj, mezinárodní výměna zkušeností a užší navázání mezinárodních vztahů.

Geoff Russell Jessica Kelley Lourens Grove Peter Sells Petr Mazal

V roce 2010 byl jedním z účastníků projektu i Tomáš Kubeš, letos jsem byl mezinárodní komisí do šestice účastníků spolu s mensany z Austrálie (2x), Kanady, JAR a Nového Zélandu do tohoto programu zaměřeného na rozvoj a výměnu zkušeností vybrán i já.

Komise se letos zaměřila na dvě oblasti – vedení (leadership) obecně a na práci s nadanými dětmi. Právě aktivity Mensy ČR pro nadané děti jsou tématem mé prezentace. Čeká nás červencová návštěva celostátního setkání Mensy US, které proběhne ve Fort Worth (Texas), dále pak srpnová návštěva setkání evropského – EMAG v Bratislavě. Věřím, že se povede úspěšně prezentovat naše různorodé aktivity včetně poměrně unikátní Logické olympiády a tím posílit pověst Mensy ČR jako jedné z nejaktivnějších v práci s nadanými dětmi; rovněž očekávám, že získáme nové náměty pro další rozvoj.

Autor: Petr Mazal
Sdílet
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 5/2022 (říjen) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 5/2022
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .