Návštěva z Floridy

Koncem dubna jsem si tak procházela mensovní maily a narazila jsem na jeden od SIGHT. Jedna Američanka sháněla ubytování v Praze na pár dní. To mi nasadilo brouka do hlavy. Proč to nezkusit? Sama velice ráda cestuji a často řeším podobný problém s ubytováním. A navíc… nikdy jsem neměla odvahu se zapojit do mensovních akcí, tak proč s tím nezačít právě teď?


Koordinátorka mi zaslala základní informace o hostovi. Jednalo se o sedmdesátiletou Ruth z Floridy. Právě podnikala asi tříměsíční cestu napříč Evropou. S Ruth jsme se zkontaktovaly a domluvily sraz. Čekala jsem nějakou zradu, neboť mi vždy připadá, že takové věci přitahuji, ale kupodivu jsme se sešly úplně bez problému i přes fakt, že Ruth s sebou neměla mobilní telefon. Jediné, čeho jsem se opravdu bála, byla moje angličtina. Vzhledem k tomu, že mým primárním jazykem je španělština, bála jsem se, že nebudu schopna anglické komunikace. Musím ale upřímně říct, že Ruth byla neskutečně trpělivá a s nadšením čekala na každé mé slovo, které ze mě šnečím tempem lezlo. Velkou výhodou bylo i to, že jsme měly stejné zájmy. Ona je bývalou operní pěvkyní, což korespondovalo s mým studiem muzikologie. A hned na první večer jsme naplánovaly návštěvu Stavovského divadla, kde jsme zhlédly Figarovu svatbu od Mozarta. Ruth byla nadšená a se zájmem vstřebávala veškeré informace o divadle a jeho historii. Bylo to velmi příjemné a pohodové. Následující den se vydala Ruth do centra Prahy a já se mezitím pilně učila na zkoušku, která mě čekala pár dní poté. Příští den už byl ten odjezdový. Doprovodila jsem Ruth na autobusové nádraží, odkud vyrazila směrem do Polska na pokračování svého eurotripu. Strávila u mě celkem dvě noci a za tu dobu jsme se dost spřátelily a jsme stále v kontaktu. Ona mě pozvala na návštěvu i k sobě domů na Floridu, takže jen co si vydělám na letenku, hurá do Ameriky!

Autor: Veronika Dušková
Sdílet
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 5/2022 (říjen) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 5/2022
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .