SIGHT– statistika za rok 2011

SIGHT (z anglického Service for Information, Guidance and Hospitality to Travellers) je mezinárodní aktivita Mensy, jejímž cílem je možnost setkání a seznámení se s mensany z celého světa. Informace o SIGHT najdete na webu www.mensa.cz v časti o Mense. Tam je obecný popis programu, zkušenosti českých mensanů i rady hostitelům a hostům. Další články a zkušenosti českých mensanů jsou zveřejňovány v našem časopise.

V roce 2011 přijelo poměrně málo hostů. První z nich byl Stefan Berner ze Švýcarska, který během svého školení v Praze rád vyrazil na české pivo. Dalším byli Andre Guirard a Rebecca Chesin z Mensy USA v Minnesotě, kteří přišli na schůzku MS Praha, ze které se rázem stala neplánovaná schůzka MEGu. Na jeden den dorazil do Prahy z Mensy Maďarsko Laczkó Zsolt, pro kterého se bohužel nenašlo ubytování v hostitelské rodině, ale zase se přihlásila maďarsky mluvící členka, kterou kontaktoval. Sice většina hostů míří do hlavního města, ale Angela Johnson s přítelem Robertem McCarthym z Mensy UK přijela do západních Čech na třídní sraz a návštěvu příbuzných, návdavkem se seznámila a popovídala si s mensany z Plzně a okolí.

SIGHT logo

V roce 2011 se třináct našich cestovatelů zapojilo do SIGHTu. Takže už víme, že v Londýně i v Paříži se hostitelská rodina najde málokdy, naopak v New Yorku nebo ve Washingtonu najít krátkodobé ubytování nebývá problém. Ve Velké Británii dostane cestovatel-mensan přístup na web Mensy UK časově omezený na dobu pobytu, kde jsou uvedeny všechny informace o schůzkách místních skupin i o dalších akcích. Z Irska se přihlásila rodina českých mensanů, kteří nabízejí ubytování cestovatelům. Také jsme zjistili, že na Islandu v současné době žijí jen jediní dva mensané, Inga Svendsen a její přítel Andreas z Norska, kteří minulý rok navštívili Prahu. Studentka na půlročním studijním pobytu v Austrálii získala kontakty na mensany v Melbourne. Další náš člen dokonce získal tip na práci v laboratoři v kanadském Calgary, kam odlétal na roční Working Holiday program, i když pomoc při hledání zaměstnání je absolutně mimo rámec SIGHT.

Každý, kdo má chuť seznámit se, setkat se a popovídat si se zajímavými lidmi z různých zemí, je vítán. Stačí si jen v intranetu nastavit příjem SIGHT zpráv a budete dostávat prosby hostů. Můžete je provést po městě, vzít na setkání místní skupiny, či pokud máte vhodné podmínky, tak je i ubytovat. Stejné možnosti můžete recipročně pak využívat v zahraniční, neboť například v USA je do této aktivity zapojeno mnohem více mensanů než u nás.

Autor: Zuzana Poláková
Sdílet

Komentáře

Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 5/2022 (říjen) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 5/2022
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .