SIGHT

SIGHT je mezinárodní aktivita Mensy, jejímž cílem je monžost setkání a seznámení s mensany z celého světa.

Informace o SIGHT  (z anglického Service for Information, Guidance and Hospitality to Travellers) najdete na webu www.mensa.cz v části o Mense. Tam je obecný popis programu, zkušenosti českých mensanů i rady hostitelům a hostům. Další články a zkušenosti českých mensanů jsou zveřejňovány v našem časopise.

V roce 2012 přijeli různorodí hosté. První z nich byl Damian Bulski z Polska, pro kterého se bohužel nenašlo ubytování v hostitelské rodině, ale který dorazil na schůzku MS Praha.

Další zajímavou návštěvou byla sedmdesátiletá Ruth Daniele z Mensy USA z Floridy, penzionovaná operní pěvkyně, která podnikala tříměsíční cestu napříč Evropou. Veronika Dušková ji ubytovala a společně zhlédly Figarovu svatbu ve Stavovském divadle.

Andrea Todorovski z Mensy Srbsko přijela na pražský koncert skupiny Red Hot Chili Peppers a přespala u Adama Laita.

Na MS Praha přišel i Antoine Borg z Mensy Malta, který se přestěhoval do Prahy za svým zaměstnavatelem European GNSS Agency.

Ron Caspi z Mensy USA z Los Angeles se svojí přítelkyní z Filipín navštívili Prahu a poseděli ve vinárně s Jitkou Novákovou a Evou Marií Tobiášovou. Ron se podivil, že přišlo tak málo mensanů. I na Filipínách poprosil o setkání s místními mensany a tehdy přišlo dvacet lidí.

Sice většina hostů míří do hlavního města, ale stejně jako vloni přijela Angela Johnson s přítelem Robertem McCarthym z Mensy UK na návštěvu příbuzných a mensanů v Plzeňském kraji.

Velice ráda bych poděkovala každému, kdo se do programu SIGHT zapojil. Každému, kdo se ozval. Každému, kdo s hosty vyrazil, ať už do vinárny či divadla. Každému, kdo hosty ubytoval. Díky vám všem. Každý se může seznámit se zajímavými lidmi z různých zemí. Stačí si jen v intranetu nezakázat příjem SIGHT zpráv a budete dostávat prosby hostů. Můžete je provést po městě, vzít na setkání místní skupiny, či pokud máte vhodné podmínky, tak je i ubytovat. Stejné možnosti můžete recipročně pak využívat při vašem pobytu v zahraničí. Inspirovat vás může Jana Štefaniková, která popsala svoje zkušenosti s mensany během několikaměsíčního pobytu v Austrálii v dubnovém časopise. Na Antione Borga z Malty se vrhl uvítací výbor Jany Veličkové  a Lucky Svitákové
Autor: Zuzana Poláková
Sdílet
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 5/2022 (říjen) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 5/2022
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .