Zkušenosti se SIGHT v Austrálii

Během mého několikaměsíčního pobytu v Austrálii jsem měla možnost poznat celou řadu mensanek a mensanů prostřednictvím služby SIGHT.

Vzhledem k federativnímu uspořádání Austrálie má zde každý stát (např. New South Wales, Victoria, South Australia) svého zvláštního SIGHT koordinátora a svou mensovní skupinu. Zejména ve velkých městech je, zdá se, řada aktivních osob, které neváhají něco uspořádat či se setkat. V Sydney jsem se dvakrát zúčastnila večerní párty, na kterou vždy přišlo přibližně 20 lidí. Večeře s Mensou je oblíbená v Melbourne, kde se koná každý měsíc v jiné restauraci. Ve městě je možno ochutnat kvalitní kuchyni doslova celého světa. Já jsem potkala přibližně 10 mensanů a mensanek v Libanonské restauraci, kde zatančila i břišní tanečnice. Pravidelně jsou zde i knižní večery s Mensou. Státní svátek Australian Day byl v Melbourne využit pro odpolední párty v městském lesoparku s piknikem pro mensany zdarma. Přihlásilo se asi 25 osob od malých dětí až po seniory. Všeobecná úžasná přívětivost Australanů a obvyklá snaha o pomoc bližnímu se projevily i v tom, že během mého pobytu v Austrálii se často našel ochotný mensan či mensanka s nabídkou ubytování. A nejen to: například pan Jerzy z Adelaide spolu s manželkou neváhali projet se mnou vinařské údolí McLaren a zastavit se v několika vinařstvích. Vypadá to, že se s některými australskými mensany setkám v budoucnu i v České republice.


Autorka s mensankami v Sydney


Ráda bych poděkovala zejména Zuzce Polákové za její neustálou bdělost nad mezinárodní komunikací SIGHT v ČR. Jsem velmi ráda, že mohu využít této služby, kterou Mensa mezinárodně poskytuje, a poznat tak řadu úžasných lidi. Při pobytu v zahraničí je také každá jejich informace či nápomoc velmi vítána.


Opera v Sydney

Autor: Jana Štefaniková
Sdílet

Komentáře

Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 5/2022 (říjen) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 5/2022
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .