Kam kráčí časopis Mensa?

16.02.2009 12:53, autor: Tomáš Kubeš - šéfredaktor
Hledání nové tváře časopisu Mensa přineslo mnoho otázek. Jedna z nich, zrovna ta nejvýznamnější, však zatím zůstala částečně nezodpovězena. Zní: „Čím by měl být časopis Mensa?“ Jako šéfredaktor jsem se vždy intuitivně snažil připravovat časopis, který by členy informoval, pomáhal jim a sbližoval je jak s Mensou samotnou, tak mezi sebou, čímž by mimoděk také nabízel pravdivý a aktuální obraz Mensy i lidem mimo ni.

Přehled aktivit SIGů v roce 2008

13.02.2009 17:45
Tři nebo více členů Mensy může vytvořit zájmovou skupinu nebo-li SIG (z anglického special interest group) za účelem rozvíjení a pěstování svého společného zájmu. Více o jednotlivých zájmových skupinách se dozvíte v tomto článku. http://sig.mensa.cz

Přehled aktivit místních skupin v roce 2008

13.02.2009 16:23
10 a více členů, kteří žijí či pracují v jedné oblasti, může se souhlasem Rady založit místní skupinu. Každá místní skupina má podle stanov určitou ekonomickou samostatnost. V rámci místních skupin se pořádají pravidelná setkání a různé společenské či sportovní akce. Více o jednotlivých místních skupinách se dozvíte v tomto článku. http://ms.mensa.cz

Přehled aktivit Mensy v roce 2008

13.02.2009 16:02, autor: Lucie Malechová, Tomáš Blumenstein, Tomáš Kubeš
Vážení mensané, předkládáme vám přehled nejdůležitějších akcí Mensy ČR, které se uskutečnily v roce 2008. Krom těch zmíněných je dále pořádáno i velké množství pravidelných akcí, které se do našeho přehledu zkrátka nevešly – přes 100 setkání místních skupin, téměř 30 Dnů plných her, 12 schůzek Business Clubu, 12 akcí Brněnské 27, téměř 200 testování inteligence a velká řada menších akcí místních skupin a SIGů.

Služby intranetu Mensy

9.07.2008 19:30
Popis možností intranetu Mensy ČR.

Přehled aktivit SIGů v roce 2007

9.07.2008 19:07, autor: sestavil Tomáš Kubeš
Přehled aktivit zájmových skupin Mensy v roce 2007.

Přehled aktivit místních skupin v roce 2007

9.07.2008 18:57, autor: Tomáš Kubeš
Zpráva o činnosti místních skupin Brno, České Budějovice, Hradec Králové, Karlovy Vary, Ostrava, Pardubice, Plzeň, Praha, Prostějov a Ústí nad Labem za rok 2007.
Počet položek: 147položek na stránku: |< < 2 3 4 5 6 7 8
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 4/2022 (srpen) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 4/2022
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .