Dobrovolníkem za mzdu

Velké firmy začaly lidem nabízet zajímavý benefit: aniž by přišli o část mzdy, mohou pár dní v roce pracovat pro neziskové organizace. Například pro Mensu. Nabízí tuto možnost i váš zaměstnavatel?

Již docela velká skupina firem nabízí v rámci programů společenské zodpovědnosti (CSR – corporate social responsibility) svým zaměstnancům možnost pracovat několik dní v roce pro neziskové organizace a přitom normálně pobírat plat. Mense v rámci takových programů již pomohli dobrovolníci z T-Mobile a České spořitelny. Zeptejte se svého zaměstnavatele, zda Vám dává tuto možnost. V rámci dobrovolné práce pro Mensu můžete vyzkoušet něco nového a zažít mnoho zajímavého, například se podívat do poslanecké sněmovny při organizaci finále Logické olympiády. Pokud víte o firmě, která tuto možnost nabízí, prosím, napište mi.

Zatím evidujeme devět firem, které tento benefit v nějaké formě nabízejí (za zaslání děkuji především V. Kutálkovi):

  • ArcelorMittal
  • Česká spořitelna
  • ČEZ
  • ČSOB
  • GE Money Bank
  • Kooperativa
  • Siemens
  • T-Mobile
  • Vodafone 

Ilustrační foto: Pavel Terber

Autor: Tomáš Kubeš
Sdílet

Komentáře

Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 5/2022 (říjen) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 5/2022
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .