Facebook

Byla zprovozněna stránka Mensy na Facebooku, a to na adrese: http://www.facebook.com/pages/Mensa-CR/138382352876 (veřejně přístupná i pro neregistrované na Facebooku). V současné době již má asi 30 fanoušků. Co na ní bude, bude záležet jen na nás.

Jak je Facebook využíván firmami? Především na propagaci značky (pošli plznečku, panáka), ale i pro informování fanoušků, kde bude koncert či soustředění. Nebo např. pro různé průzkumy, zjištění názorů, případně diskuzi s příznivci politických stran. A přesně na toto si myslím, že by Mensa měla Facebook použít.

Mohly by zde být zprávy/informace pro aktivní členy Mensy nebo i pro nečleny, kteří se chtějí zajímat o dění v Mense a které dost těžko oslovíme jinak. Těmito zprávami nemusíme „otravovat“ všechny členy. Např. obecné prosby o pomoc, detailnější informování o dění. Ale myslím, že hlavní přínos Facebooku by mohl být prostě v tom, že příznivci Mensy by šířili její jméno díky svému profilu dál do Facebooku.

Náhled stránky na Facebooku
Autor: Vladimír Kutálek

Související články:
Mensa ČR na Twitteru
Sdílet

Komentáře

Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 5/2022 (říjen) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 5/2022
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .