Jak poslat zprávu z intranetu

Původní intranetový modul pro rozesílání zpráv členům byl nahrazen novým, s výrazně rozšířenou funkcionalitou. Nyní si můžete vybrat z mnohem větší nabídky kategorií, zvolit vlastní předmět zprávy a především využít širokou nabídku konferencí!

Pravidla pro rozesílání klasických zpráv (nyní kategorie obecné zprávy) zůstala stejná: je možné jich využít pouze a výhradně pro oznámení spojená s aktivitami Mensy, každý člen může zaslat nejvýše jednu zprávu za 15 dnů a porušení těchto pravidel může být trestáno až úplným zamezením přístupu na intranet. Příjem zpráv z této kategorie má každý člen standardně povolen (může si jej vypnout na intranetu v položce Rozeslat zprávu - Příjem zpráv buďto kompletně, nebo jen pro určité kraje).

Novinkou je zřízení kategorií „Komerční zprávy“ a „Nabídky práce“, do kterých lze zasílat nemensovní poptávky i nabídky. Odběr zpráv z této kategorie si však musí každý člen explicitně povolit. Zaslání těchto typů zpráv do jiných kategorií bude trestáno odnětím možnosti zasílat zprávy nebo zamezením přístupu do intranetu.


Nový modul pro zasílání zpráv

Konference mají výrazně jiná pravidla, která umožňují dynamickou diskusi, a jako takové jsou určeny především pro zájmové skupiny, SIGy a podobné aktivity. Každý člen může zasílat zprávy libovolně často. Zprávu je možné rozeslat nejen z intranetu, ale i prostřednictvím e-mailu zaslaného na adresu konference. Příjem zpráv z vybrané konference si však musí každý člen nejprve explicitně povolit. Pro zasílání zpráv do nějaké konference musíte mít nejprve povolen příjem zpráv z této konference. Správce konference vidí, kteří uživatelé mají příjem zpráv povolen, ostatní uživatelé vidí pouze celkový počet odběratelů.

Zapojte se do rozesílání zpráv na adrese http://intranet.mensa.cz/.

Autor: Tomáš Kubeš
Sdílet

Komentáře

Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 5/2022 (říjen) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 5/2022
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .