Kompletní migrace mensovního emailového systému na platformu Google Apps

Mensovní e-mail přechází na platformu Google Apps! Lepší technické řešení, doména @mensa.cz zůstává. Přihlaste se do nové schránky na mail.mensa.cz. Založte si "mensovní" e-mail na stránce intranet.mensa.cz/index.php?men=men1.2.0.0
Google Apps logoMotivace
Původní e-mailový systém (jak webové rozhraní, tak odpovídající server) provázel Mensu bez velkých změn dlouhou řadu let. Ze systému ve své době inovativního a moderního se však postupem času stal systém, který přestal odpovídat zvyšujícím se nárokům. Uživatelé se střetávali se stále hůře tolerovatelnými problémy a komplikacemi - webové rozhraní (SquirrelMail) nezvládalo kódování češtiny a docházelo k výpadkům v doručování zpráv.
Za výpadky stály problémy s nekorektně fungujícím spamovým filtrem (který měl tendenci mazat všechny příchozí cizojazyčné e-maily s výjimkou zpráv nabízejících fiktivní práci nebo zázračné pilulky) a v poslední době také problémy se zařazením celého serveru na blacklisty spamujících serverů (kvůli jiným uživatelům než mensovním), což vedlo k blokování odesílané mensovní pošty u příjemců. Neadekvátní byla také 30MB kapacita schránky.
Poté, co se za poslední dva roky nepodařilo zmíněné problémy odstranit, padlo rozhodnutí o změně poskytovatele mensovních e-mailů.

Přihlašovací stránka do emialové schránky
Migrace
Platforma Google Apps se nám jeví jako výborné řešení, které zmíněné nepříjemnosti efektivně eliminuje, bude stabilnější, snadnější pro správu, nabídne tisícinásobně větší schránku a řadu dalších výhod.
Díky Tomáši Blumensteinovi (jednání o licenci) a Pavlu Vyhlídalovi (technická příprava, ověření a migrace existujících účtů atd.) se povedlo během srpna 2013 přejít se všemi schránkami na tento systém. Převedli a ověřili jsme i funkčnost rozesílání zpráv z intranetu.
Dosud nám zbývá zprovoznit modul, který umožní založení/zrušení/nastavení Vaší schránky nebo přesměrování přímo z intranetu. Pokud chcete schránku založit nyní, prosím, obracejte se na Petra Mazala: . Co to znamená pro Vás?
Pokud máte zřízeno přesměrování (forward) své adresy jmeno.prijmeni@mensa.cz do jiné existující poštovní schránky, nemění se naprosto nic, vše jsme vyřešili za Vás.
Pokud máte zřízenu plnohodnotnou mailovou schránku, Vaše historické maily zůstávají v původním (starém) mailovém systému (http://webmail.mensa.cz/), kde budou dostupné do konce roku 2014. Nová pošta Vám po migraci přichází již do nové schránky (http://mail.mensa.cz/). Pro její vybírání potřebujete nové heslo a nastavení, které jsme zaslali na Vaši starou adresu. Připravili jsme podrobný obrázkový návod, jak poštu nastavit a jak lze historické maily převádět do nového systému. Věříme, že úsilí, které převod historických mailů vyžaduje, bude bohatě kompenzováno vyšší stabilitou a lepší úrovní poskytovaných služeb.
Neváhejte se na nás obrátit s dotazy a komentáři.
Autor: Petr Mazal, Tomáš Kubeš
Sdílet
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 5/2022 (říjen) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 5/2022
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .