Hledáme dobrovolníky

Mensa i redakce časopisu Mensa hledá dobrovolníky, kteří by pomáhali rozvíjet činnosti s Mensou či časopisem spjaté. I Vy se můžete stát dobrovolníkem a přiložit ruku k dílu. Aktuálně poptávané činnosti jsou uvedeny v článku.

Mensa hledá

 • V inspiraci z IBD bychom rádi našli dobrovolníky na oslovování neobnovených členství.
 • Dále pak koordinátora a zakladatele programu Mladý mensan komentuje knihy, nebo jakkoli to nazveme.
 • Také přivítáme spolupracovníky na pomoc s provozem a rozšiřováním intranetu i na portálu pro nadané děti, a to jak programátory, tak i správce.
 • Hledáme obecně autory hádanek a logických úloh. Olympiáda je sice zase skoro až za rok, ale stále se na nás obracejí různé druhy časopisů a novin s žádostí o spolupráci, na které byste se mohli podílet (včetně již zaběhnuté pravidelné rubriky ve čtvrteční příloze MF Dnes).
 • Potřebovali bychom i další spolupracovníky pro rozvoj projektu Mensa NTC pro školky.
 • Pro mensovní expozici ve vědeckém muzeu hledáme nadšence, které by bavilo navrhovat exponáty zaměřené na logiku, šifrování či model Enigmy.

Zájemce (o činnosti či o další informace) prosím, aby se hlásili . Těšíme se na spolupráci. 

Redakce časopisu Mensa hledá

 • Vedoucí rubriky – Hledáme dobrovolníka, který by nám pomohl s čtením článků, které přicházejí emailem do redakce, a dokázal by je překopírovat z emailů do Wordu (či Open Office) a komunikoval s autory, pokud některé z podstatných částí článku chybí.

 • Fotografa – Pravidelně se nám nedostává hezkých fotografií z akcí, kterými bychom mohli oživit články. Vřele poděkujeme komukoliv, kdo se nebude bát vzít aparát a mensany na akci vyfotí. Fotografie můžete zasílat přímo do redakce nebo nahrávat do fotogalerie na intranetu. Není třeba být profesionálem, stačí vzít aparát a zamyslet se u toho.

 • Historiky – Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby, kterou bychom mohli umístit na web.

 • Sazeče časopisu – Mensa Hledáme dobrovolníka, kterého by těšilo pomoci s rozvojem časopisu Mensa a který by dal balíčku prostých textů a fotografií tvář hodnou tisku. Proč dělat sazeče časopisu Mensa?

  • Časopis Mensa je prostorem, ve kterém můžete vyzkoušet některé ze svých nápadů v praxi.
  • Budete svým pánem a především sobě zodpovědní za výsledek své práce.
  • Sazečů si v redakci opravdu vážíme a máme je rádi.
  • Ctím pravidlo, že se odborníkům do práce nemluví.

  V ideálním stavu bychom chtěli mít v redakci alespoň dva sazeče - dobrovolníky, kteří by si mohli práci mezi sebe rozdělit v rámci čísla nebo alternovat mezi čísly (podle dohody) a zastoupit se v případě dovolené nebo jiného výpadku. Mensa navíc nemá finance na nákup potřebného softwaru, očekáváme, že jej již vlastníte (volba je na Vás, současné podklady máme dostupné pro InDesign CS3).

Práce pro časopis Mensa je dobrovolná. Mensa sice nabízí za sazbu drobné finanční poděkování, ale to pokryje jen o něco málo více než dobrou a kvalitní kávu, kterou u přípravy vypijete. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat.

Zájemce (o činnosti či o další informace) prosíme, aby se hlásili na . Těšíme se na spolupráci.

Autor: Tomáš Blumenstein, Tomáš Kubeš
Sdílet

Komentáře

Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 5/2022 (říjen) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 5/2022
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .