Mensa má rekordní počet členů!

Počet členů Mensy ČR roste a tak od 1. září 2012 s administrací členské základny pomáhá Zuzana Poláková, která je několik let SIGHT koordinátorkou a s komunikací se členy vypomáhá už od začátku letošního roku.

Mensa ČR dosáhla v tomto roce rekordního počtu členů: 2 622 k 5. září 2012. To je hlavní důvod, proč vznikla nová administrativní pozice – administrace členské základny, kterou od 1. září 2012 zastává Zuzana Poláková. Možná jste se s tímto jménem již setkali, Zuzka již od začátku roku pomáhala s komunikací se členy a několik let je SIGHT koordinátorkou.

Zuzka bude mít na starosti především komunikaci se členy, a tedy ráda odpoví z emailu sekretarka@mensa.cz na všechny Vaše dotazy týkající se dvojjazyčných potvrzení, výsledků testů, členských příspěvků, změn poštovních či emailových adres, obnovení nebo ukončení členství a jakýchkoli dalších, které na Mensu budete mít. Také je stále SIGHT koordinátorkou, takže i Vaše dotazy na sight@mensa.cz týkající se tohoto programu pro cestovatele ze/do zahraničí ráda zodpoví.

Autor: Sekretářka Mensy Hana Kalusová, hana.kalusova@mensa.cz
Sdílet
Hledání
Členské příspěvky
Informace o tom jak zaplatit členské příspěvky naleznete na webu Mensy.
Stažení časopisu
Časopis Mensa 5/2022 (říjen) si můžete stáhnout ve formátu PDF:
Titulní strana časopisu Mensa 5/2022
Inzerujte s Mensou
Informace o možnostech inzerce v médiích Mensy ČR naleznete na stránce inzerce v papírovém časopise.
Hledáme
"Historiky"
Mensa má na našem území bohatou historii, avšak jen její malá část je přehledně zmapována. Hledáme pomocníky, kteří by chtěli projít několik starších časopisů, vybrat z nich relevantní informace a upravit je do přehledné podoby.

Programátora
Šikovného programátora, který by byl ochoten věnovat část svého času a doprogramovat nám sekci Kariéra na intranetu Mensy.

Práce v redakci je dobrovolná a nemůžeme Vám za ni slíbit hmotný honorář. Nabízíme Vám však možnost dělat zajímavé věci s lidmi, se kterými je radost pracovat. Se zájmem se, prosím, obracejte na .
Inteligence
Inteligence a její měření
Co je to inteligence, jak se člení a jak ji můžeme změřit, co to znamená IQ?

Popis různých stupnic IQ
Na světě se používají různé stupnice IQ, vysvětlujeme jejich podstatu a vztahy mezi nimi

Historie měření inteligence
Podrobně vysvětlujeme jak se vyvíjely způsoby a metody měření inteligence

Jsme chytřejší než naši předkové?
Rozebíráme Flynnův efekt a změnu průměrné inteligence v populaci během 20. století

Kreativní génius nebo psychotik?
Hranice mezi geniálním a psychotickým jedincem je často velmi úzká, vysvětlujeme, proč tomu tak je a zda spolu tyto vlastnosti souvisí

Chcete znát své IQ?
Přihlaste se na testování IQ pořádané společností Mensa, které na rozdíl od mnoha pochybných testů na internetu probíhá prostřednictvím mezinárodně uznávaného a standardizovaného testu.
Mensa v médiích
Našli jste nějaký článek o Mense? Prosím, pošlete odkaz na adresu .
Napište nám
Rádi píšete a chcete uveřejnit článek v časopise nebo na webu Mensy? Chtěli byste Mense pomoci jinak? Potom určitě napište na .
Testování inteligence
Informace a přihlášku na oficiální testování inteligence naleznete na http://testovani.mensa.cz/. Testování můžete také někomu darovat formou dárkové poukázky.
Tištěný časopis
Časopis Mensa může odebírat kdokoliv (i nečlen) na území ČR za 150 Kč ročně. Se zájmem o předplatné se, prosím, obracejte na sekretářku: .